Haberler

"Hepiniz Chrome kullanın!"

Avrupa'da satılan Windows 7'ler, yükleme sırasında varsayılan web tarayıcısını seçmeniz için size ek bir soru soruyorlar. Microsoft ile Avrupa Birliği Komisyonu arasında yapılan bu anlaşma iki senedir sürüyor. Son zamanlarda yayınlanan Alman Bilgi Güvenliği Federal Ofisi (Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik) tarafından yayınlanan "güvenlik uyarıları" kılavuzunda ise Alman kullanıcılara Google Chrome'un önerildiği ortaya çıktı.
Kılavuzda Chrome'un en güçlü sandbox özelliklerine sahip olduğu söyleniyor ve siber saldırıların merkezinde olan tarayıcılarda, sandbox teknolojisine sahip bir tarayıcı kullanılması öneriliyor. Google Chrome'un otomatik güncelleme özelliğini de öven kılavuz, Adobe Flash'ın tarayıcı ile beraber geldiğini ve bu sayede hep güncellendiğini söylüyor.
Kılavuzda antivirüs paketi olarak Microsoft Security Essentials, Avira Free ve ücretsiz avast! öneriliyor. Kılavuza göre Windows 7 güvenlik duvarı, saldırıları engellemek için yeterli. Bakalım bu gelişme, bu günlerde kendine kestiği ceza nedeniyle düşüş yaşayan Chrome'u ve tarayıcı savaşlarını nasıl etkileyecek...